Logo

46-080 Chróścice, ul. Ostrówek 21
tel. +48 600 957 314

 
Logo

Firma ASAD Arnold Sadlo istnieje na rynku lokalnym od 2008 r.


Naszym atutem jest wieloletnie doświadczenie w branży instalatorskiej. Posiadamy zespół wykwalifikowanych i certyfikowanych fachowców, którzy stale poszerzają swoją wiedzę i umiejętności, aby móc sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom. Stosujemy nowoczesne technologie i najlepszej jakości materiały, co gwarantuje najwyższą jakość wykonywanych usług.

Świadczymy kompleksowe usługi związane z instalacjami elektrycznymi, domofonowymi, TV SAT, alarmowymi i odgromowymi. Oferujemy szeroki zakres usług, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie doboru rozwiązań, rzetelne wykonanie instalacji oraz serwis pogwarancyjny.

Ograniczenia wyłącznika różnicowoprądowego

Wyłącznik różnicowoprądowy nie zabezpiecza przed porażeniem we wszystkich sytuacjach

W pewnych przypadkach wyłącznik różnicowoprądowy nie zapewnia ochrony przeciwporażeniowej, między innymi w momencie, gdy zostaną dotknięte dwa przewody objęte zabezpieczeniem (przykładowo przewód fazowy i neutralny) a człowiek jest wystarczająco odizolowany od ziemi.

Ta sama wada dotyczy ochrony za pomocą transformatorów separacyjnych (nie ma ochrony, gdy ciało jest odbiornikiem).

Wyłącznik różnicowoprądowy

Wyłącznik różnicowoprądowy, potocznie różnicówka, wyłącznik przeciwporażeniowy, bezpiecznik różnicowoprądowy  – elektryczne urządzenie zabezpieczające, które rozłącza obwód po wykryciu, że prąd elektryczny z niego wypływający nie jest równy prądowi wpływającemu.

Służy do ochrony ludzi przed porażeniem prądem elektrycznym przy dotyku pośrednim i bezpośrednim, ogranicza także skutki uszkodzenia urządzeń, w tym możliwość powstania pożaru.